It is used to treat erectile dysfunction

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Image 5 title

type your text for 5th image here

Image 5 title

Image 6 title

type your text for 6th image here

Image 6 title

Image 7 title

type your text for 7th image here

Image 7 title

Image 8 title

type your text for 8th image here

Image 8 title

Image 9 title

type your text for 9th image here

Image 9 title

Image 10 title

type your text for 10th image here

Image 10 title
silvitra acquisto

Čo je plnospektrálne svetlo

 

Plnospektrálnymi označujeme svetelné zdroje s všeobecným indexom podania farieb (Ra) väčším než 91. Ra vyjadruje presnosť reprodukcie farieb daného svetla a jeho hodnota pre denné svetlo je 100, čo je maximum. Bežné žiarivky majú Ra okolo 80 (hygienické minimum pre pracoviská), čo pre niektoré činnosti nestačí.

 

Pojem „plné spektrum“ sa odvíja od rovnomernejšieho  rozloženia výkonu žiarenia v celej viditeľnej oblasti vlnových dĺžok (farieb).
Ideálom je pochopiteľne svetlo slnečné, ktorému sa plnospektrálne svetelné  zdroje približujú viac než tie obyčajné.

 

Výborne podanie farieb preto často ide ruka v ruke s chladnejšími tónmi (5000 – 6500 K), čo je prínosom počas dňa, pri prevádzkach pracujúcich na zmeny a pri ďalších činnostiach, kde je zásadná bdelosť personálu a v prevádzkach so zvýšenými nárokmi na zrak. Kvalitné umelé svetlo nachádza uplatnenie tiež v školách, v tlačiarňach,  laboratóriách,  fotografii či napríklad v ateliéroch reštaurátorov a maliarov, nemocniciach, ale preniká i do kancelárií, škôlok a získava stále väčšiu obľubu i v domácnostiach. 

 

Osvetlenie pre vaše fyzické i duševné zdravie

Ešte pred sto rokmi pracovalo 90% ľudí na priamom dennom svetle. Dnes žijeme a pracujeme prevažne v uzavretých budovách a dostávame slnečné svetlo filtrované cez okenné tabule, čím sa z neho stráca mnoho životne dôležitých zložiek. Svetlo, ktoré pôsobí ako biele, sa vo viditeľnej časti svojho spektra skladá z červenej, žltej, zelenej, modrej a fialovej farby. Kvalitu svetla posudzujeme prevažne z hľadiska spektrálneho zloženia.

 

Klasické žiarovky vyvíjajú najviac svetla v žltej, červenej a infračervenej oblasti spektra. UV (ultrafialové) žiarenie, ktorého malý podiel je pre náš organizmus rovnako dôležitý ako svetlo samé, tak chýba úplne. Prevaha červenej spektrálnej časti nás pritom neustále tlačí do pohotovosti - stresu.

 

Svetlo žiariviek pracujúce na nízkom kmitočte 50Hz zapína a vypína stokrát za minútu, čo náš mozog registruje. Udržuje ho to v neustálom napätí. Postupne tak dochádza k disharmónii v celom organizme.

 

V prvom rade sú však preťažované naše oči. Pri umelom osvetlení, ktoré nemá vyvážené farebné spektrum, sa zornička rozširuje podstatne viac ako pri slnečnom svite rovnakej intenzity. Následkom častého ponocovania môže byť potom trvalé rozšírenie zorničiek, ktoré neskôr vedie k svetloplachosti, ale hlavne je predispozíciou zeleného zákalu. Spolu s tým, ako sa rozťahuje zornička, totiž stúpa vnútroočný tlak. Prevaha červenej, oranžovej a žltej farby v umelom svetle, v ktorom naviac chýba modrá a fialová, navyše núti oči vytvárať biofotóny, teda modré fotóny. To oči ďalej vyčerpáva.

 

Prirodzené svetlo prispieva k celkovému pocitu zdravia a pohody. Sme radi, že vám môžeme poskytnúť všetky tieto výhody spoločne s kompletnou sériou zdravých svetiel, ktoré poskytujú podobne vyvážené spektrum ako denné svetlo. Všetky svetlá boli vyvinuté tak, aby produkovali všetky farby a vyvážené spektrum svetla. Veľmi vhodné pre domácnosti, výrobné priestory, kancelárie, školy, dielne, umelcov, klenotníkov, reštaurátorov, záhradníkov, zubné ordinácie, zoologické záhrady, múzeá, akváriá, seniorov.

 

Plnospektrálne svetlo = Zdravé svetlo

  • napomáha pri liečbe očných vád a chorôb
  • znižuje napätie v očiach a únavu
  • zlepšuje ostrosť videnia
  • podobá sa prirodzenému slnečnému svetlu
  • odstraňuje symptómy sezónnej afektívnej poruchy - SAD
  • poskytuje farby denného svetla

 

Príznaky syndrómu SAD - sezónnej afektívnej poruchy:

  • zhoršená a kolísavá nálada
  • pocit úzkosti
  • depresívne stavy
  • zvýšená chuť na sladké a sklony k prejedaniu
  • znížená aktivita a záujem, vrátane sexuálneho záujmu

 

Dôsledky nedostatku slnečného svetla

  • stále stresové zaťaženie
  • znížená obranyschopnosť
  • nedostatok tvorby rastového hormónu u detí
  • nedostatočná syntéza vitamínu A s dôsledkom zhoršenia zrakových funkcií
  • nedostatočná koncentrácia na učenie a prácu
  • vysoká hladina cholesterolu
  • zhoršené správanie, zvýšená agresivita
  • nedostatočná syntéza vitamínu D
  • nedostatočná absorpcia vápnika, spôsobujúca zlý stav chrupu a kostí

 

Pojmy okolo svetla

Príkon (P) svetelného zdroja udáva, koľko energie zdroj spotrebuje za jednotku času. Jednotkou je watt (W). U každého svetelného zdroja ho povinne uvádza výrobca. V hovorovej reči mu zodpovedá "spotreba". Čím je príkon svetelného zdroja väčší a čím dlhšie ho necháme svietiť, tým viac zaplatíme.

Praktický príklad:

Platíme 0,2121818 € za 1 kWh. Necháme 1 týždeň svietiť 100 W žiarovku. Zaplatíme 7 x 24 x 100 x 0,2121818/1000 = 3,56 €.


 

Svetelný tok (Φ) svetelného zdroja je miera jeho schopnosti pôsobiť zrakový vnem, čiže poskytovať osvetlenie. Jednotkou je lumen (lm). Pri každom svetelnom zdroji ho povinne uvádza výrobca. V hovorovej reči mu zodpovedá "svietivosť" (miera schopnosti svietiť).

Praktický príklad:

Máme žiarovku P (výkon) = 150 W, Φ (svetelný tok) = 2200 lm a žiarivku P = 36 W, Φ = 2400 lm. Žiarivka má väčší svetelný tok, "svieti viac".

Žiarovky Verilux majú Φ=525 lm (60 W), 670 lm (75 W), 995 lm (100 W),

Žiarivky NASLI majú Φ=1000 lm (18 W), 2300 lm (36 W), 3700 lm (58 W)


 

Životnosť svetelného zdroja, presnejšie „predpokladaná stredná doba životnosti“ udáva, za akú dobu (v hodinách) dôjde s 50% pravdepodobnosťou k ukončeniu života zdroja. U každého svetelného zdroja ju povinne uvádza výrobca. Jedná se o štatistickú hodnotu, konkrétny svetelný zdroj môže vydržať menej aj viac.

Praktický príklad:

Bežné žiarovky mávajú životnosť 1000 hodín. Ak svieti žiarovka 5,5 hodiny každý deň, dá sa  očakávať, že vydrží asi 0,5 roka. Drahšia žiarovka s životnosťou predĺženou na 5000 h takto vydrží asi 2,5 roka.

Žiarivky NASLI majú životnosť >10000 h (s el. predradníkom až 16000 h).


 

Energetická trieda svetelného zdroja vyjadruje účinnosť, s akou zdroj premieňa elektrickú energiu na svetlo. Je to písmeno A až G, pričom A označuje najúspornejšie (najúčinnejšie) zdroje a G zdroje najmenej úsporne (najmenej účinné). U každého svetelného zdroja ju povinne uvádza výrobca na energetickom štítku.

Praktický príklad:

Žiarovka má na energetickom štítku vyznačenú triedu G. Je teda menej úsporným zdrojom svetla. Kompaktná žiarivka má na štítku vyznačenú triedu A a jedná sa teda o úsporný zdroj svetla. 

Trubice NASLI sú triedy B, kompakty B.


 

Všeobecný index podania farieb (Ra) je číslo 0 až 100. Môžeme si ho predstaviť ako mieru podobnosti (v percentách), ktorou sa svetlo daného zdroja podobá dennému svetlu. Čím je táto podobnosť väčšia, tým prirodzenejšie farby vo svetle daného zdroja uvidíme. Zmysel má hlavne u žiariviek, kde býva vyznačená kódom, napr. 765, 865, 965 znamená Ra >70, >80, >90.

Praktický príklad:

Lacné žiarivky mávajú Ra=60–70, bežné 70–90. Zdroje so zdravým (plnospektrálnym) svetlom majú Ra >90.

Žiarivkové trubice NASLI majú Ra = 98 .


 

Teplota chromatickosti (Tc) udáva zastúpenie farebných zložiek vo svetle, ktoré zdroj vyžaruje. Jednotkou je Kelvin (K). Hodnota 5800 K predstavuje stred (neutrálnu bielu), nižšie hodnoty znamenajú viac žltej, vyššie hodnoty viac modrej. Vyššie Tc teda paradoxne znamená „chladnejšie svetlo“. Zmysel má hlavne u žiariviek, kde býva vyznačená kódom, napr. 828, 850, 865 znamená Tc = 2800, 5000, 6500 K. Hovorovo sa tiež označuje ako „farebná teplota“.

Praktický príklad:

Žiarovkové svetlo má Tc » 2800 K a odpovedá žltému podvečernému slnečnému svetlu. Žiarivka s Tc = 5000 K predstavuje teplé odpoludňajšie svetlo. Žiarivka s Tc = 500 K predstavuje jasné poludňajšie svetlo, s Tc = 8000 K chladné svetlo modrej oblohy.

Trubice NASLI majú Tc = 6500 K.


 

Index cirkadiálnej účinnosti (Circadian Activation Index) Ac vyjadruje zastúpenie spektrálnej zložky, ktorá aktivuje nervovú sústavu človeka (podľa DIN V5031).Denné slnečné svetlo má Ac=100.


 

Doprajte si svoju dennú "dávku" slnečného svetla a dodajte telu pocit pohody, bdelosti a energie.

viagra token